Zavarivanje s PUK-om omogućuje precizne spojeve bez zagrijavanja cijelog obratka. Naknadna obrada, kao što je kiseljenje, više nije potrebna jer nije potreban topilac. To znači da se pojedine komponente mogu u potpunosti završiti prije montaža, površine se mogu urezivati ili npr. emajlirati ili bojati unaprijed. Naravno, postavljeno kamenje također nije problem.
1. Zadatak
Savijenu postavu, u kojoj je kamen već postavljen, treba čisto zavariti na temeljnu ploču. Svi su dijelovi već obrubljeni, stoga treba izbjegavati vanjski šav.
2. Skriveno zavarivanje na stražnjoj strani
Ako debljina materijala osnovne ploče osigurava dobru dostupnost mjesta zavarivanja, zavarivanje se može izvesti na stražnjoj strani izratka. Idealno bi bilo da kamen ne leži na dnu utičnice kako bi se izbjegla moguća oštećenja.
3. Priprema
Nekoliko rupa promjera oko 2,5 mm izbušeno je u osnovnoj ploči. Mogući su različiti rasporedi rupa. Ova varijanta s tri rupe pruža dovoljnu stabilnost za naknadno opterećenje u svim smjerovima.
4. Postavke
Postavke parametara zavarivanja ovise o materijalu i debljini materijala. U našem slučaju, s osnovnom pločom od cca. 0,7 mm, preporučuje se postavka od oko 45 % snage s vremenom zavarivanja od 4 ms u načinu spoja.
5. Zavarivanje sa stražnje strane
Fasung mora dobro pristajati na temeljnu ploču tako da nema praznina. Zatim zavarite sve unutarnje rupe.
6. Ispunite rupe
Ako se stražnja strana želi vidjeti, rupe se mogu ispuniti materijalom od iste legure.
7. Narubljivanje
Zatim se podrezuje i polira ako je potrebno.
8. Skriveno zavarivanje odozgo
Ako debljina materijala ne dopušta zavarivanje sa stražnje strane i kamen se može postaviti i naknadno, moguće je variti i skriveno unutar postave odozgo. U tu svrhu izbušene su rupe u podnožju postavke.
9. Zavarivanje odozgo
S istim postavkama kao što je gore navedeno, dijelovi su zavareni unutar rupa odozgo.