Popravak kopče za uho

U našem vodiču o zavarivanju klinova za uho predstavljamo drugačiji pristup kako popraviti slomljene igle za uzemljenje pomoću PUK-a. Ova radionica sada se bavi drugim pristupom. Naš primjer je slomljena igla za uši od 750/000 kopče za uho od bijelog zlata s kabochonom od turmalina.

Priprema kopče

Uklonite sav lem na mjestu prijeloma. Eksplozivno gori tijekom zavarivanja i ostavlja porozna područja. Područje također isturpijajte malo ravno tako da konektor kasnije ima dobru kontaktnu površinu.

 

Ako je potrebno, izbušite rupu u sredini ploče kako biste kasnije mogli montirati konektor. Priprema i čistoća područja zavarivanja iznimno su važni za stabilan i dugotrajan krajnji rezultat.

Priprema ušice

Napravite čep za uši kao i obično. Također vam je potrebna ušica koja se točno zatvara oko ušne šipke za stvaranje dodatnog materijala i stabilnog popravka.

 

Sada ili postavite ušicu s malim prepustom tako da stane u rupu ili, ako nema rupe, ostavite je ravno bez prepusta. Zatim zalemite ušicu na ušni klin.

Priprema zavara

Namjestite klin za uho s izbočinom u rupu i pričvrstite kontaktnu stezaljku na mehanizam kopče, na primjer. Fleksibilna kontaktna traka je također prikladna ovdje jer ne ostavlja nikakve ogrebotine.

Odabir parametara

U ovom slučaju, način “zavarivanje pod kutom” je idealano. To je zato što se potrebni materijal već nalazi na ušnoj kopči – u obliku ušice – i treba ga samo otopiti na ušnu kopču.

Načinu je dodijeljena posebna krivulja zavarivanja kako bi se moglo bolje zavarivati ​​u situacijama pod kutom. Ovdje su najprikladnija kratka vremena zavarivanja. Spojni način rada najbolje odgovara modelima PUK3.

Zavarivanje

Postavite elektrodu pod kutom od 45°. (Za srebro, provjerite je li kut elektrode što je više moguće paralelan s ušnim čepom). Jednom zavarite oko kopče za uši kako biste ravnomjerno otopili materijal ušice i stvorili čisti prijelaz s kopče za uši.

Modeliranje

Ako je potrebno, lagano modelirajte materijal postavljajući elektrodu pod različitim kutovima u odnosu na naneseni materijal kako biste je pomaknuli u željeni položaj (vidi također WS2/2.2).

 

Na taj način možete minimizirati naknadnu završnu obradu. Kao i uvijek, imajte na umu: zlato, platina, nehrđajući čelik itd. imaju svojstvo da se pomiču prema elektrodi, dok se srebro pomiče od elektrode, jer teče fluidnije od zlata itd.

Završetak

Na kraju očistite klin za uho i pazite da uklonite što je moguće manje metala kako ne biste oslabili zavar. Brušenje je ovdje savršeno moguće, kao ovom metodom naneseno je dovoljno materijala da se napravi stabilan i dugotrajan popravak.

Scroll to Top